Close Overlay

My UNIQA login

sau
Nu ai cont UNIQA? Inregistreaza-te acum.

Noua parola MyUNIQA

Te rugam sa completezi adresa ta de e-mail si vei primi o noua parola.

Reinoire polita

De unde ati cumparat polita?

Introduceti seria si numarul politei

Inspector asigurari

Sep 13, 2017

Candidatul ideal:

• Studii superioare/medii;
• Permis conducere categoria B;
• Cunostinte bune Microsoft Office;
• Abilitati in comunicare si prezentare;
• Experienta in domeniul asigurarilor de minim 2 ani si a unui portofoliu de clienti sunt cerinte obligatorii.

Descrierea postului:

• Coordonarea activitatii de vanzare a politelor de asigurare;
• Administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti;
• Promovarea produselor de asigurari UNIQA pe piata locala;
• Mentinerea relatiei cu clientii acordandu-le asistenta si consultanta;
• Prospectarea continua a pietei locale si identificarea de noi clienti;
• Intelegerea nevoilor clientilor si consilierea lor in alegerea produselor de asigurare RCA,CASCO, locuinte, sanatate, viata, etc.;
• Formarea si coordonarea echipei de agenti de asigurare.

Competente UNIQA:

• Orientare catre clienti;
• Integritate si incredere;
• Ascultare;
• Perseverenta;
• Orientarea catre rezultate;
• Negociere;
• Capacitate de a stabili relatii interpersonale.

Beneficii:

• Salariul fix motivant + bonus + sistem de comisionare bazat pe performanta;
• Companie dinamica si un mediu de lucru modern;
• Posibilitati de dezvoltare in vanzari;
• Traininguri de specialitate.

Orase:

ALBA IULIA, BLAJ, CUGIR, ALEXANDRIA, ROSIORII DE VEDE, CALARASI, OLTENITA, DROBETA TURNU SEVERIN, ORSOVA, STREHAIA, FOCSANI, ADJUD, GIURGIU, PIATRA NEAMT, SATU MARE, SLATINA, TULCEA, ARAD, BACAU, COMANESTI, BAIA MARE, BISTRITA-NASAUD, BOTOSANI, DARABANI, DOROHOI, BRAILA, BRASOV, CODLEA, FAGARAS, RASNOV, BUCURESTI , BUZAU, SARAT, CLUJ, CAMPIA TURZII, DEJ, HUEDIN, TURDA, CONSTANTA, MEDGIDIA, CRAIOVA, BRAD, DEVA, HUNEDOARA, LUPENI, GALATI, TECUCI, IASI, PASCANI, TARGU FRUMOS, GHEORGHIENI, MIERCUREA CIUC, ORADEA, CAMPULUNG, CURTEA DE ARGES, PITESTI, PLOIESTI, SINAIA, RAMNICU VALCEA, CARANSEBES, OTELU ROSU, RESITA, SFANTU GHEORGHE, MEDIAS, SIBIU, FETESTI, SLOBOZIA, URZICENI, CAMPULUNG MOLDOVENESC, FALTICENI, GURA HUMORULUI, RADAUTI, SUCEAVA, SUCEAVA, GAIESTI, TARGOVISTE, TARGU JIU, REGHIN, TARGU MURES, FAGET, LUGOJ, SANICOLAU MARE, TIMISOARA, BARLAD, HUSI, VASLUI, SIMLEUL SILVANIEI, ZALAU

Scroll Down