Se incarca...

Mergi la conţinutul principal

UNIQA Stiri

02 Martie, 2023 Stiri

Ramona Bernic se alatura Directoratului UNIQA Asigurari

Incepand cu luna martie 2023, Ramona Bernic este membru al Directoratului UNIQA Asigurari, cu responsabilitati in coordonarea ariei Corporate & Affinity.

Cu o experienta de peste 20 de ani in industria de asigurari, la nivelul ariilor de vanzari, subscriere, daune si operatiuni, dintre care aproape 10 ani dedicati activitatii in cadrul UNIQA, atat in zona asigurarilor de viata, cat si in cea a asigurarilor generale, Ramona Bernic isi asuma noua pozitie in cadrul UNIQA din rolul de Director al Directiei Customer Care, din care a coordonat si implementat cu succes proiecte importante de transformare digitala, inovatoare la nivelul pietei, cu un impact semnificativ in ceea ce priveste imbunatatirea experientei clientilor UNIQA.

Ramona Bernic - Membru Directorat UNIQA Asigurari

Suntem mandri sa alaturam echipei noastre de management un profesionist cu un parcurs impresionant atat in cadrul UNIQA, cat si la nivelul industriei de asigurari. Am incredere ca, din noul rol de membru al Directoratului companiei, Ramona va continua sa sustina dezvoltarea unei arii de activitate cu potential semnificativ de crestere, consolidand reputatia UNIQA in randul jucatorilor de top din piata, pe segmentul solutiilor de tip Corporate si Affinity, a precizat Paul Cazacu, Presedinte Directorat - CEO UNIQA Asigurari. 

“Preiau coordonarea ariei Corporate si Affinity, cu obiective clare de a continua sa dezvoltam si sa diversificam solutiile si programele integrate de asigurare, pentru a raspunde nevoilor specifice ale clientilor apartinand acestui segment. Ne bazam pe echipa noastra de profesionisti cu un nivel inalt de expertiza, cu ajutorul carora oferim, de fiecare data, excelenta in serviciile livrate de UNIQA”, a declarat Ramona Bernic, Membru al Directoratului UNIQA Asigurari.